piątek, 22 maja 2015

Szukamy domu dla Orłowika

Kochani moi czytacze, bardzo gorąco Was proszę o pomoc w szukaniu domku dla Orłowika. Można przesyłać banery, może jeden z dużych banerów - opisów, wraz z odnośnikiem do bloga, czy namiarami na mnie*.


Wczoraj dostałam numer telefonu Pani, która opiekowała się kotem. Był już wieczór, więc postanowiłam zadzwonić rano, ale koniec końców poprosiłam o wykonanie tego telefonu Panią Basię ze Stowarzyszenia, która ma większe doświadczenie w rozmowach tego typu i nie jest tak emocjonalnie związana z kotkiem.

Z przebiegu tej rozmowy i informacji uzyskanych od Pani, jasno wynika, że nie jest ona w stanie zaopiekować się kotem, tak, jak on tego wymaga.

Wspólnie podjęliśmy decyzję, że kot nie może tam wrócić. My jednak wrócimy w związku z pozostałymi kotami (u drugiego gospodarza), w tym jedną kotką. 
Chcę tu zaznaczyć, że rozumiem obiekcje Portiera i szanuję każde zdanie, ale jednak więcej argumentów jest za tym, by kocio miał godną emeryturę.


Misio czuje się lepiej. Po 16 będę znała wyniki krwi, (dopiszę tutaj informację o tym jakie), jeśli tylko pozwolą, kotek zostanie wykastrowany i może iść do swojego domu. Nie powinien już dłużej zostawać w lecznicy. Czuje się zdecydowanie lepiej, jest żywszy, zainteresowany światem wokół... :). To kochany, dobry, dzielny nad wyraz, kot weteran. Poszukajmy mu domku, który na niego zasługuje.


---
* Lucyna, e-mail: abigail090(at)gmail.com, tel. 881 776 577. 

12 komentarzy:

 1. Cieszę się że rozumiesz moje zdanie. Pozostaję przy nim mimo wszystko, choć bez wątpienia życzę "mojemu" kotu jak najlepiej, ale dodam jeszcze i nie chciałbym żebyś odebrała tego jako akt wrogości :)), że sugestia iż z przyczyn osobistych właścicielka kota nie ma możliwości opieki nad nim byłaby znacznie bardziej na miejscu niż upublicznianie czyichś prywatnych a niezbyt taktownych odczuć nt. jej życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie będę z Tobą polemizowała, czy odczucia te były taktowne, czy nie, uważam, że Wolontariuszka przekazała je najdelikatniej jak to było możliwe. Mimo to edytowałam wpis.

   Przykro mi, że nie masz zaufania do pozostałych osób zaangażowanych w sprawę Kota i że mógłbyś go skazać na powtórkę takiego życia jak miał... Nie ma szansy, aby coś się zmieniło, więc całe to leczenie, stres kota i pomoc wielu ludzi miałyby skutek tylko chwilowy...

   Jesteś zapewne rozczarowany zakończeniem, bo wyobrażałeś sobie, podobnie jak ja idąc w góry, że Twój list zaskutkuje tym, że odtąd witać Cię będzie kotek zdrowy i szczęśliwy, najedzony i z czystymi uszkami. Tak się nie stanie. Bo po pierwsze, ten kot jest stary i nigdy już nie będzie tak sprawny, jak dawniej, a po drugie i najważniejsze, "opieka" jaką tam może mieć za kilka tygodni, jeśli nie dni, doprowadzi do stanu, w jakim go spotkałeś, a my zabieraliśmy tydzień później... Przykro mi, że tego nie rozumiesz.

   Mimo to bardzo proszę o równie mocne zaangażowanie w znalezienie mu domku. Zabezpieczonego, idealnie by było z ogródkiem (zabezpieczonym),

   Usuń
 2. Myślę jak Abi.Misio po powrocie w góry szybko by wrócił ze zdrowiem do stanu pierwotnego a szkoda było by i Misia i starań innych o jego zdrowie.Należy się Misiowi godna emerytura.
  Szczęśliwych poszukiwań!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepszym wyjściem jest znalezienie kotkowi dobrego i kochanego domku.Mocno trzymam kciuki za Misia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj,
  a czy mozesz napisac, prosze, dlaczego kot musi zostac wykastrowany?...Sledze jego los w Twoich wpisach i, z calym szacunkiem do tego co robisz, musze napisac, ze zaczelam sklaniac sie ku zdaniu Portiera. Co znacza rowniez zdania -"Pomoc wielu ludzi mialaby skutek tylko chwilowy", czy jak powyzej - "a szkoda byloby i Misia i staran innych o jego zdrowie"...Czasem mam wrazenie, ze jednak zle pojmujemy milosc do zwierzat i bardziej zalezy nam na zrobieniu czegos dla siebie niz dla nich. To ogolna konkluzja, nie wymierzona w nikogo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście mogę napisać, tylko nie bardzo nie wiem, czego nie rozumiesz? Jeśli uważnie przeczytałaś wpisy na blogu to wiesz, że kot, jeśli wróci na Orłową, będzie miał taką opiekę jaką miał do tej pory, czyli po prostu nie będzie miał opieki. A bez opieki, wróci do stanu w jakim go znaleźliśmy, więc nasza pomoc będzie miała tylko chwilowy zasięg.

   Co do kastracji, dla kota w domu, kota niewychodzącego jest lepiej gdy jest kotem wykastrowanym. Zmiany hormonalne po kastracji są dla niego, dla jego zdrowia pozytywne, a jedynym zagrożeniem jest stres okołooperacyjny.

   Pomóż nam i rozglądaj się za najlepszym dla niego domem.

   Usuń
 5. Zaluje, ze nie odczytalas glebszego sensu w moim wpisie. Ale to moja wina, widocznie nie wyrazilam sie zbyt logicznie. Przepraszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz doprecyzować :), a jeśli nie chcesz na forum, to mój mail jest podany, napisz. Chętnie porozmawiam o zwierzętach. Wciąż się ich uczę...

   Usuń

Kot z Orłowej

Skrócona historia Kota z Gór (kliknij, aby powiększyć):
Jeśli chcesz i możesz pomóc innym kotom :)
Stowarzyszenie Humanitarno – Ekologiczne
„Dla Braci Mniejszych” Bielsko-Biała,
nr konta: MultiBank - 46 1140 2017 0000 4202 1012 0220
www: http://www.braciamniejsi.com.pl/
fb: https://www.facebook.com/dlabracimniejszych

Rozliczenia
U Portiera:
Pomóżmy kotu z Orłowej (8.05.2015)
Kot z Orłowej nowe wieści (14.05.2015)
Kot z Orłowej po raz trzeci (15.05.2015)

Posty na temat:
1. Kot z Orłowej (15.05.2015)
2. Akcja Orłowik (16.05.2015)
3. Misio-Orłowik w lecznicy (16.05.2015)
4. Orłowik - nowe wieści (18.05.2015)
5. Przytulacz (19.05.2015)
6. Banery, teksty i wieści (20.05.2015)
7. Szukamy domu dla Orłowika (22.05.2015)
8. Orłowik (23.05.2015)
9. Za i przeciw (24.05.2015)
10. Orłowik w DT (28.05.2015)
11. Rysio Orłowik (31.05.2015)
12. Orłowik - garść informacji (10.06.2015)
13. Dwa tygodnie w DT (11.06.2015)
14. Sesja zdjęciowa Rysia ;) (12.06.2015)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Scrapki 2014

Scrapkowa zabawa 3   Scrapkowa zabawa 3   Scrapkowa zabawa 3   Scrapkowa zabawa 3   Scrapkowa zabawa 3   Scrapkowa zabawa 3  

Scrapki 2013

Choineczki 2012 :)